UA RU EN


+38 (097) 220-56-33

+38 (066) 714-32-64

info@vip-kitchen.com

СПРОБА №5

СПРОБА №5

 

 27 січня 2022 року відбувся другий тур загалом п’ятих з 2019 року виборів президента у «Києво-Могилянській академії». Загалом з 2019 року у виші ніяк не могли обрати Президента.

    При цьому на самих виборах стався дивний і неприємний інцидент: невідомі люди спокійно зайшли до приміщення для голосування та спокійно одну скриньку з бюлетенями вкрали, іншу облили фарбою. Викрадену скриньку через годину знайшли,а бюлетені з неї визнали дійсними.

Однак Міністерство освіти на чолі з міністром Сергієм Шкарлетом, дізнавшись про цей інцидент, результати виборів не визнало.

«Визнати вибори, які відбувалися не у відповідності з процедурою, міністерство не може. Всі ці порушення викладені спостерігачем, який від МОН був у закладі вищої освіти і спостерігав за цими виборами. Там була залучена поліція, ми запросили і записи з камер відеоспостереження, де чітко було видно, що є ознаки того, що виборча скринька залишала виборчу дільницю майже на годину. Потім дуже дивно, коли хтось знайшов цю скриньку чи на сусідній вулиці, чи на будівельному майданчику. Скринька була розбита, чи ту вони повернули, чи іншу, багато питань можна задавати».

 

   2 лютого 2022 року МОН   видало Наказ «Про оголошення конкурсу на заміщення посади президента Національного університету «Києво-Могилянська академія»,що викликало обурення студентства,які оголосили страйк  та мітинг 4 лютого під стінами Кабміну, головною вимогою якого було негайне підписання  МОН контракту з обраним президентом НаУКМА Сергієм Квітом.

  3 лютого 2022 року,вечором, відбулась узгоджувальна нарада під головуванням Премєр міністра України Дениса Шмигаля за участі Голови Верховної ради Стефанчука та міністра Освіти Шкарлета, народних депутатів України, представників Національного університету «Києво-Могилянська академія» ,на якій було прийнято колективне рішення про скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 02.02.2022 № 23-к «Про оголошення конкурсу на заміщення посади президента Національного університету «Києво-Могилянська академія».

   4 лютого 2022 року, під Кабінетом міністрів відбувся мітинг студентів, викладачів за участі громадських діячів які обурені ситуацією щодо невизнання виборів Керівника Міністерством Освіти України. І це законне право кожного громадянина в демократичній державі висловлювати свою думку шляхом мирних зібрань,мітингів,пікетів тощо… 

 

   Головна вимога страйкарів сьогодні – це відставка міністра Освіти,який за їх думкою всіляко намагався протистояти проведенню чесних та прозорих виборів Президента Києво Могилянки (зводить рахунки з одним із кандидатів) та відмовився визнавати результати виборів. Це їх право так вважати .

Але навколо ситуації з проведення таких чесних та прозорих виборів все рівно залишається кілька питань. І ці питання не до Міністра Шкарлета.

 

 Як члени комісії допустили ситуацію, коли скриньки залишилися без догляду?

 

Чому в.о.керівника Києво-Могилянської академії ,згідно ст.26 Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника закладу вищої освіти не забезпечив створення належних умов для роботи організаційного комітету та виборчої комісії?

Чому не було охорони ?  

 

 Згідно ст.36  Методичних рекомендацій - організація проведення голосування, підтримання належного порядку у приміщенні для голосування та забезпечення таємності голосування покладаються на виборчу комісію або дільничну виборчу комісію.

 

Також є питання до Кабінету Міністрів. А можливо варто внести зміни до тих Методичних рекомендацій,де чітко прописати присутність на виборчій дільниці представників правоохоронних органів,як це чітко прописано у Виборчому кодексі? Адже вибори керівників у Вищих навчальних закладах України – це також дуже важлива демократична процедура,як і будь які вибори в країні.

 

Не дай боже щоби під час виборів до Верховної ради України на окрузі де б балотувався пан Спікер Верховної Ради на одній його виборчій дільниці відбулась би така крадіжка виборчої скриньки - він би такий галас вчинив,що чули б на всю Україну … Але…

 

Будь які вибори повинні проводитись прозоро,демократично та захищено з боку Держави. І тоді ні у кого не буде виникати будь яких сумнівів у результатах таких виборів.

 

 Всеукраїнський Інститут Політичної кухні висловлює свою суто суб’єктивну думку та не приймає  будь яку сторону.  Ситуація  стосовно визнання результатів виборів розв’язана  і сторони прийшли до порозуміння та почули один одного(згідно допису Голови ВР Стефанчука).

 

P.S. А чи можна вважати  тиском  на Міністра освіти  вимогу  негайно чи терміново (не розібравшись у ситуації,яка мала місце) бігом підписати контракт,хоча за Законом про вищу освіту частини 3 статті 42 у засновника є місяць на укладання контракту з особою (кандидатурою), обраною керівником закладу вищої освіти відповідно до вимог цього Закону… І чи не вважається тиском привітання на офіційному бланку  від Голови Верховної ради одного з кандидатів з обранням (бо Голова колишній професор даного закладу) але це вже зовсім інша історія…